Opublikowano Dodaj komentarz

Przedłużki do stanika

Gdy biustonosz jest za mały, co zrobić jak uratować stanik…

O tym, że biustonosz powinien być idealnie dobrany i dopasowany rozmiarem, nikogo nie trzeba zasadniczo przekonywać. Konsekwencje źle dobranego biustonosza mogą być naprawdę opłakane. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę konsekwencje zdrowotne. Właśnie źle dopasowany stanik może doprowadzić do pewnych dolegliwości. Gdy pojawiają się nagłe bóle głowy, których źródła upatrujesz w kręgosłupie szyjnym, gdy bolą i ciągną ramiona z niewyjaśnionych przyczyn, gdy masz bóle piersi – to są najczęściej konsekwencje złego stanika.

Pamiętaj, że nawet torbiele w piersiach mogą być skutkiem noszenia źle dobranego stanika, ponieważ z powodu za małych miseczek w piersiach pojawia się zastój limfy i krwi, co może doprowadzić do powstania właśnie torbieli a nawet guzków. I choć naukowo nie stwierdzono zależności między rakiem piersi a źle dobranym biustonoszem, to takiej ewentualności nie można wykluczyć. Taki biustonosz jest także mało estetyczny przede wszystkim dlatego, że deformuje kształt piersi, a tego każda kobieta chce jak najbardziej uniknąć.

Biustonosz powinien być dla Ciebie:

  • wygodny
  • dobrze dopasowany
  • bezpieczny dla Twoich piersi
  • elementem ozdobnym
  • elementem Twojej bielizny, który zdecydowanie podkreśli kobiece kształty i je uwypukli

Co więc zrobić, żeby dobrać odpowiedni biustonosz? Najlepiej o radę zapytać wyspecjalizowaną osobę, która doborem staników zajmuje się zawodowo. Taka osoba nazywa się braffiterką i najczęściej jest zatrudniona w sklepie z bielizną.

Kilka wskazówek

Warto więc pamiętać, że odpowiednio dobrany biustonosz powinien leżeć poziomo na linii biustu. Nie może się przesuwać podczas noszenia.
Musi być idealnie dopasowany, ale nie może być przesadnie ścisły. Jego zadaniem jest zapewnienie wystarczającego oparcia dla biustu.
Ciężar piersi powinien opierać się na biustonoszu, czyli miseczkach i obwodzie. Nigdy natomiast piersi nie mogą opierać się na ramiączkach. Ramiączka nie mają prawa wbijać się w skórę. Po zsunięciu ramiączek biustonosz nie może samoistnie opadać.
Nowy biustonosz można swobodnie zapiąć na ostatnią, czyli najluźniejszą haftkę. Obwód ma prawo rozciągnąć się z czasem, bo takie jest prawo elastycznego materiału, z którego jest wykonany. Wtedy można z powodzeniem biustonosz zapinać na coraz węższe haftki.
A co możesz zrobić, gdy obwód ukochanego biustonosza nagle zmalał?

Nabieramy masy ciała, a nasz biustonosz nie chce z nami rosnąć i pojawia się akt pierwszy tragedii oraz pytanie – biec do sklepu po nowy stanik? Czy tej sytuacji można jeszcze jakoś inaczej zaradzić?

Odpowiedź jest prosta – przedłużacz do obwodu stanika.

Przedłużka jednorzędowa

Jest jeszcze inny powód, dla którego warto mieć w swojej szufladzie przedłużacz do obwodu biustonosza. Gdy mamy trudniejsze dni, a wielkość piersi się zmienia, gdy jest gorąco na dworze i czujemy się opuchnięte, a także w trakcie ciąży, kiedy zwiększający się obwód pod biustem nie pozwala nosić niektórych staników w ich oryginalnym rozmiarze wtedy w sukurs przychodzi przedłużka do stanika, która powiększy go o odpowiedni rozmiar.

Jeśli więc tylko pojawia się problem z obwodem biustonosza, to możemy z powodzeniem zastosować odpowiednie przedłużki. Jeśli problemem są ramiączka lub zbyt małe miseczki – skoro utyłyśmy, to i nasz biust najczęściej się powiększył – lepiej poszukajmy nowej bielizny. Dodatki do bielizny mogą tutaj nie tylko nie pomóc, ale narazić nas na konsekwencje zdrowotne.

Czym jest przedłużka obwodu biustonosza?

Przełużka biustonoszaInaczej przedłużacz do stanika jest niczym innym jak zszytym kawałkiem materiału w kształcie paska o długości około 9cm z jednej strony zakończonym jednym rzędem haftek, z drugiej zwykle czterema rzędami haftkek.

Gładką stroną przedłużka przylega do pleców, haftki służą do wpięcia się w zapięcie stanika.

Wpięcie przedłużki pozwoli na zwiększenie obwodu biustonosza – nawet o 6-7cm

Przedłużki 3 rzędowe

Takie przedłużki można kupić w zasadzie w wielu miejscach, ale również dostaniesz je sklepie Soyelle w dziale z dodatkami do bielizny. Najbardziej wygodne są przedłużki materiałowe. Gadżet może być jednorzędowy, dwurzędowy, trzyrzędowy i czterorzędowy – kupujemy taki, który będzie odpowiadał zapięciu, jakie masz w Twoim starym lub nowym, ale przyciasnym biustonoszu.

Na przedłużaczu obwodu biustonosza możesz uzyskać różne długości, dlatego z powodzeniem dopasujesz je do bielizny. Paski są wykonane z miękkich materiałów i mają uniwersalny rozstaw haftek oraz ciekawy wybór kolorów, który można swobodnie zestawić z używaną bielizną. To wszystko pozwala na swobodne dopięcie przedłużacza do każdego biustonosza i dopasowanie go do każdych standardowych zapięć znajdujących się przy staniku.

Podsumowanie

Niektórzy producenci bielizny posiadają w swojej ofercie specjalne przedłużki obwodu, które są tylko i wyłącznie dostosowane do ich wyrobów. Przedłużki Soyelle są względnie uniwersalne. Zajrzyj na na stronę, a okaże się że przedłużka do stanika dwurzędowa jest wykonywana dla dwóch rozstawów haftek: 3cm oraz 3,8cm. Kolorem przedłużkę dopasujesz do czarnego, beżowego, białego i ecru biustonosz, gdyż takie są kolory tych przedłużaczy.

Przedłużki, które znajdują się w dziale dodatków do bielizny są różnego typu i zakupisz je sklepie Soyelle. Jedno-, dwu-, trzy- i czterorzędowe w czterech popularnych kolorach: biały, czarny, beżowy i ecru.

Takie dodatki do bielizny idealnie pasują do niej rozmiarowo, kolorystycznie i materiałowo. Zastosowanie takiego przedłużacza jest najprostszą i zarazem najbardziej skuteczną metodą na powiększenie obwodu biustonosza lub przyciasnego body.

Przedłużacze do biustonoszy mogą być również wszywane. Te,o których wcześniej mówiliśmy nie są wszywane, są zahaczane o haftki. Wszywane posiadają specjalną gumę, którą doszywa się na stałe do biustonosza. Choć to rozwiązanie wydaje się bardziej kłopotliwe, jest tak samo praktyczne jak rozwiązanie pierwsze.

Bielizna damska to nie tylko staniki, figi, stringi czy ekskluzywne koszulki, to też specjalne dodatki do bielizny, które w łatwy sposób pomagają wyjść z kryzysowej i czasem nagłej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.